Kas ir kokskaidu briketes?

Kokskaidu briketes ir ar sevišķi augsta spiediena hidraulisko presi, īpaši blīvā, viendabīgā formā saspiests, neapstrādāts kokapstrādes blakusprodukts (zāģskaidas, ēveļskaidas, šķelda, slīpputekļi u.c.). Briketēšanas procesa ietvaros sausas skaidas tiek ievietotas briketēšanas iekārtā, kas, izmantojot sevišķi augstu spiedienu un temperatūru, saspiež materiālu blīvā, viendabīgā formā – apkures briketē.   Briketes ir atjaunojams un ilgtspējīgs kurināmā avots, jo tās tiek ražotas no “atkritummateriāliem”, kas rodas koka pamatapstrādes procesa rezultātā. Tām ir sevišķi augsts enerģijas saturs, tās sadeg tīri, ar minimālu pelnu un emisiju daudzumu, padarot tās par videi draudzīgu alternatīvu tradicionālajam fosilajam kurināmajam.

Lorem ipsum headerum

Diam quis enim lobortis scelerisque fermentum dui faucibus in ornare quam viverra.
Mauris commodo quis imperdiet massa tincidunt nunc pulvinar sapien.

kā tiek RAŽOTAS KOKSKAIDU BRIKETES?

Brikešu izgatavošanas process ietver vairākus posmus, kuru laikā neapstrādāts kokapstrādes blakusprodukts tiek pārvērsts par blīvu, energoefektīvu un videi draudzīgu kurināmā avotu.

Kokskaidu brikešu ražošanas process soli pa solim:

  1. Izejvielu savākšana - Zāģu skaidas, kas ir kokapstrādes blakusprodukts, piemēram, zāģēšanas, frēzēšanas un slīpēšanas procesā, tiek savāktas un nogādātas noliktavā.
  2. Izejvielu sagatavošana - Savāktās skaidas atsijā, lai atdalītu visas lielās daļiņas, gružus vai citus neregulāras formas argriezumus. Tas nodrošina viendabīgu tekstūru un uzlabo produkta kopējās degšanas īpašības.
  3. Žāvēšana Ja skaidu mitruma saturs ir pārāk augsts, izmantojot speciālu žāvēšanas sistēmu tiek samazināts mitruma saturs līdz vēlamajam līmenim. Lai iegūtu optimālu brikešu kvalitāti, skaidām jābūt sausām, ar mitruma saturu no 8 līdz 12 procentu robežās.
  4. Briketēšana sausas skaidas tiek ievietotas briketēšanas iekārtā, kas, izmantojot sevišķi augstu spiedienu un temperatūru, saspiež materiālu blīvā, viendabīgā formā. Brikešu forma un citi parametri ir atkarīgi no izmantotās hidrauliskās preses veida.
  5. Dzesēšana Pēc brikešu formēšanas tās izņem no preses un atstāj atdzist, lai tās iegūtu stabilu un cietu formu. Atdzesēšanas process ir būtisks, lai nodrošinātu briketes strukturālo integritāti un mehānisko izturību.
  6. Kvalitātes kontrole -  Lai nodrošinātu augstākās kvalitātes produktu, kas atbilst nozares standartiem, tiek īstenoti stingri kvalitātes kontroles pasākumi. Katrai brikešu partijai tiek veiktas rūpīgas pārbaudes attiecībā uz izmēru, blīvuma un formas atbilstību. Turklāt paraugi regulāri tiek nosūtīti uz akreditētām, neatkarīgām laboratorijām, lai veiktu vispusīgu testēšanu un pārbaudītu to sadegšanas efektivitāti, kā arī emisijas un citus kvalitātes rādītājus.
  7. Fasēšana -  Pēc pārbaudes, briketes tiek rūpīgi iepakotas izturīgos, mitruma necaurlaidīgos maisos, lai nodrošinātu brikešu kvalitātes saglabāšanos transportēšanas un uzglabāšanas laikā. Iepakojums pasargā briketes no ārējiem faktoriem, kā arī satur būtisku informāciju, par produkta specifikāciju un lietošanas norādījumiem.


NO KĀDĀM IZJEVIELĀM TIEK RAŽOTAS BRIKETES?

F


Skaidu briketes ir atjaunojams un ilgtspējīgs kurināmā avots, jo tās tiek ražotas no “atkritummateriāliem”, kas rodas koka pamatapstrādes procesa rezultātā. Tām ir sevišķi augsts enerģijas saturs, tās sadeg tīri, ar minimālu pelnu un emisiju daudzumu, padarot tās par videi draudzīgu alternatīvu tradicionālajam fosilajam kurināmajam.

SIA DBEK Siltums apkures briketes tiek izgatavotas bez jebkādām saistvielām vai ķīmiskiem piemaisījumiem, izmantojot tikai tīru koksni un koksnē esošo dabīgo lignīnu. Lignīns ir koksnē sastopams dabisks polimērs, kas ir atbildīgs par koksnes šķiedru saturēšanu kopā. Kad koksnes skaidas tiek saspiestas zem augsta spiediena, lignīns mīkstinās un savieno skaidu daļiņas kopā, veidojot blīvu un cietu apkures produktu.